32 305 62 61
kontakt@cmnikiszowiec.pl
Umów konsultację

Daria Dranka-Bojarowska

Jestem lekarzem specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Od 2002 roku jestem związana zawodowo z Kliniką Chirurgii Przewodu Pokarmowego UCK SUM w Katowicach, początkowo jako lekarz rezydent, a od 2009 roku, kiedy uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej jako starszy asystent. Od 2011 r pełnię również funkcję nauczyciela akademickiego w KChPP UCK SUM, prowadząc ćwiczenia i wykłady dla studentów Uniwersytetu Medycznego. W 2013 roku zdobyłam tytuł doktora nauk medycznych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

W 2019 roku uzyskałam specjalizację z chirurgii onkologicznej. Doświadczenie zawodowe w chirurgii klasycznej, laparoskopowej i robotowej zdobywałam na wielokrotnych stażach zarówno krajowych jak i zagranicznych w szpitalach w USA, Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Indiach, Czechach i Niemczech. 

Prowadzę również aktywną działalność naukową publikując prace naukowe oraz uczestnicząc w konferencjach zarówno krajowych jak i zagranicznych. W swojej pracy zawodowej szczególny nacisk kieruję na chirurgię małoinwazyjną -laparoskopową i koloproktologiczną, wykonując zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej narządów jamy brzusznej, sposobem laparoskopowym jak i klasycznym.

W swojej pracy zawodowej staram się podchodzić do pacjenta holistycznie w czym pomaga mi moje długoletnie doświadczenie zawodowe. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę oraz staram się być na bieżąco z nowymi osiągnięciami w medycynie, aby zagwarantować najwyższą jakość i bezpieczeństwo leczenia moim pacjentom. Konsultuje w języku polskim i angielskim.

Obecnie zdobywam również doświadczenie w zakresie chirurgii robotowej.

Drugą dziedziną medycyny, którą zajmuje się od 2007 roku jest medycyna estetyczna i anti-aging. W latach 2006-2008r. studiowałam w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej PTL w Warszawie, którą ukończyłam w 2008 r. obroną pracy dyplomowej. Od 2007 roku pracuję w certyfikowanych gabinetach medycyny estetycznej w Krakowie i Katowicach, a od roku 2008 prowadziłam certyfikowany gabinet medycyny estetycznej w NZOZ Zięba Clinic w Katowicach, gdzie wykonywałam szeroki zakres zabiegów z medycyny estetycznej, ginekologii estetycznej i dermatochirurgii.


Specjalizacja

Chirurgia ogólna i onkologiczna, medycyna estetyczna

Tytuł

Doktor nauk medycznych

Staż

Szpitale prywatne w USA, Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Indiach, Czechach i Niemczech

Zainteresowanie zawodowe

Zabiegi operacyjne

 • operacje usunięcia pęcherzyka żółciowego
 • operacje usunięcia wyrostka robaczkowego
 • operacje usunięcia śledziony
 • operacje usunięcia nadnerczy
 • operacje usunięcia torbieli wątroby
 • operacje przepuklin rozworu przełykowego
 • operacje w obrębie jelita cienkiego w nowotworach oraz chorobach
  zapalnych jelit
 • operacje w obrębie jelita grubego w nowotworach oraz chorobach
  zapalnych jelit
 • operacje resekcji obwodowej trzustki w przypadkach guzów
  nowotworowych
 • operacje resekcji żołądka w przypadkach guzów nowotworowych
 • operacje laparoskopii diagnostycznej

Dodatkowo specjalizuje się w operacjach

 • przepuklin brzusznych oraz przepuklin pachwinowych, które operuje
  zarówno nowoczesnym sposobem laparoskopowym jak i klasycznym
 • proktologicznych, obejmujących schorzenia odbytu i odbytnicy

Dbając o zdrowie swoich pacjentów nie zaniedbuje również swojego, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Od wielu lat moją pasją jest bieganie, zwłaszcza biegi górskie i terenowe. Na swoim koncie mam już pokonany dystans maratoński w malowniczych terenach otaczających jezioro Wigry oraz wiele biegów górskich na dystansach półmaratońskich i dłuższych. Moją drugą wielką pasją są podróże w odległe zakątki Świata oraz górskie wędrówki, które dają mi pozytywne emocje tak potrzebne na co dzień w kontakcie z moimi pacjentami. To co kocham to również dobra książka i dobry film, na które staram się znaleźć chociaż chwilę wśród codziennych obowiązków.