Najnowsza technologia medyczna

Clients : Jonatha Doe
Location : New York

Robot chirurgiczny Versius składa się z konsoli chirurga, mobilnej kolumny endoskopowej z kamerą oraz maksymalnie trzech mobilnych kolumn narzędziowych. W sali operacyjnej sama konfiguracja systemu zajmuje średnio 15 minut, co pozwala na jego częste wykorzystanie, a zespół chirurgiczny przy wykorzystaniu jednego robota, jest w stanie wykonać setki operacji rocznie. System Versius umożliwia chirurgowi przeprowadzanie operacji z możliwie jak najmniejszą ingerencją w ciało człowieka. Średnica otworu, przez który operujący lekarz uzyskuje dostęp do wnętrza ciała pacjenta wynosi zaledwie sześć milimetrów, czyli mniej więcej tyle ile ma ziarnko grochu.

Product-Versius-Bedside-Unit-C
Product-Versius-Multiple-Instruments

Praktyka

Z perspektywy zespołu chirurgicznego Versius jest ergonomicznym rozwiązaniem, które – dzięki obrazowi 3D w rozdzielczości HD oraz łatwemu sterowaniu narzędziami – pozwala zmniejszyć stres i zmęczenie operatora. Technologia umożliwia operatorowi korzystanie tylko z takiej liczby ramion, jaka jest potrzebna do skutecznego przeprowadzenia konkretnego zabiegu. Skonstruowane są one w taki sposób, aby precyzyjnie odtwarzały ruchy ręki i ramienia operującego chirurga.

Robot Versius będzie znajdował zastosowanie w operacjach z zakresu urologii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, torakochirurgii do zabiegów m.in. usuwania guzów płuc, a także w chirurgii ogólnej do zabiegów z zakresu nowotworów jelit, żołądka, czy tarczycy.

Ewelina Barylska, dyrektor szpitala Salve Medica.