W naszym Centrum Medycznym oferujemy Państwu pełen zakres zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Naszym celem jest, aby zabiegi przynosiły długotrwałe, skuteczne i jak najbardziej naturalne efekty oraz cechowały się wysokim profilem bezpieczeństwa. Każdy pacjent może liczyć na dobór terapii dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Aby spełnić Państwa oczekiwania wszystkie zabiegi wykonujemy wykorzystując najwyższej klasy preparaty oraz urządzenia o najwyższym profilu bezpieczeństwa i skuteczności.
Oferujemy
- Zespół profesjonalistów – 16 lat doświadczenia w medycynie estetycznej
- Wysoką jakość usług
- Najwyższej klasy preparaty
- Najwyższej jakości sprzęt
- Indywidualny dobór terapii dla każdego pacjenta
- Przystępne ceny
W naszym Centrum Medycznym zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane są WYŁĄCZNIE przez certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie medycyny, co gwarantuje bezpieczeństwo naszym pacjentom.
Wygładzanie zmarszczek mimicznych – Toksyna botulinowa Azzalure, Alluzience, Letybo, Botox
Toksyna botulinowa jest neurotoksyną wytwarzaną przez bakterię Clostridium botulinum. Preparaty toksyny botulinowej stosowane do celów kosmetycznych są oczyszczonymi białkami, które powodują relaksację mięśni odpowiedzialnych za powstanie zmarszczek. Toksyna botulinowa używana do celów medycznych powoduje odwracalne porażenie mięśni szkieletowych na skutek zahamowania transmisji impulsu nerwowego pomiędzy nerwem a mięśniem przez połączenia synaptyczne.
Podczas ruchów mimicznych twarzy, np. podczas marszczenia brwi lub uśmiechania się dochodzi do skurczu mięśni i powstania zmarszczek dynamicznych (zwanych również mimicznymi). Mięśnie twarzy kurczą się około 15 000 razy dziennie, a każdy pojedynczy skurcz może prowadzić do powstania zmarszczek mimicznych. W ten sposób powstają tzw. kurze łapki wokół oczu, lwia zmarszczka lub zmarszczki czołowe. Wraz z upływem czasu, w procesie starzenia się, połączenia kolagenu i elastyny ulegają osłabieniu, a ludzki organizm produkuje mniej kwasu hialuronowego. Skóra traci jędrność i elastyczność przez co staje się cieńsza a w efekcie tych procesów dochodzi do pogłębiania zmarszczek i ich utrwalenia. W miejscu zmarszczek dynamicznych powstają zmarszczki statyczne, które nie znikają w momencie braku skurczu.
Kuracja toksyną botulinową jest najbardziej efektywnym zabiegiem w usunięciu zmarszczek mimicznych. W obrębie obszaru poddawanemu zabiegowi dochodzi do hamowania impulsów nerwowych i zablokowania skurczu mięśnia i tym samym marszczenia oraz fałdowania skóry prowadząc do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Okres działania toksyny wynosi od około 4 do 6 miesięcy. Toksyna działa tylko w obrębie mięśni, do których została wprowadzona. Pozostałe mięśnie twarzy funkcjonują bez zmian. W naszym Centrum Medycznym zabiegi z użyciem toksyny botulinowej przeprowadzane są przez wykwalifikowanego lekarza. Zabieg polega na podaniu do leczonego obszaru za pomocą bardzo cienkiej igły określonej ilości toksyny botulinowej. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe kremem znieczulającym. Czas zabiegu jest krótki, trwa około 15 - 20 minut, a pierwsze efekty po jego wykonaniu widoczne są po 3-4 dniach. Całkowity efekt po zastosowaniu toksyny botulinowej rozwija się w ciągu dwóch tygodni.
Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu:
⦁ zmarszczek między brwiami - lwiej zmarszczki
⦁ zmarszczek poprzecznych czoła
⦁ zmarszczek wokół oczu – kurzych łapek
⦁ zmarszczek wokół ust – zmarszczek palacza
⦁ zmarszczenia i zwiększonego napięcia w obrębie mięśni brody – kamienista, brukowana broda
Po zastosowaniu toksyny botulinowej można również uzyskać:
⦁ uniesienie brwi
⦁ wygładzenie linii szyi
⦁ korekcję asymetrii twarzy
⦁ korekcję uśmiechu dziąsłowego
⦁ zmniejszenie nadmiernego pocenia skóry owłosionej głowy, czoła i nosa.
Preparaty toksyny botulinowej stosowane w naszym Centrum Medycznym są wysoce bezpiecznymi, przebadanymi i certyfikowanymi preparatami, będącymi oczyszczonym białkiem i podawanymi w ściśle określonych ilościach, które nie zagrażają życiu i zdrowiu. Ich skuteczność i bezpieczeństwo zostało potwierdzone przez liczne badania naukowe. Toksyna botulinowa jest stosowana od kilkudziesięciu lat w medycynie estetycznej, a na całym Świecie wykonano miliony takich zabiegów. Zabieg jest bezpieczny pod warunkiem, że wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza, który zna zasady przechowywania, dawkowania i podawania preparatu.
W przypadku gdy toksyna botulinowa zostanie użyta w nieprawidłowych ilościach bądź też podana w niewłaściwy sposób, możemy liczyć się z nienaturalnym wyglądem naszej twarzy, która będzie pozbawiona mimiki. Dlatego ważne jest, aby zabieg wykonany został przez doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza.
⦁ ciąża i okres karmienia piersią
⦁ zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- miasthenia gravis
- miopatie (pierwotne choroby mięśniowe)
⦁ terapia antybiotykami aminoglikozydowymi (gentamycyna, kanamycyna, streptomycyna)
⦁ przyjmowanie niektórych leków: (linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, chlorchina, hydroksychlorchina, D-penicylamina, cyklosporyna, tobokuraryna, pancuronium, galamina)
⦁ zaburzenia krzepnięcia krwi
⦁ miejscowe infekcje skórne
⦁ leki: aspiryna, acenokumarol (jeżeli jest to możliwe należy odstawić kwas acetylosalicylowy przynajmniej 3 dni przed zabiegiem)
Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym Restylane, Saypha, Teosyal, Stylage
Do wypełnienia zmarszczek używany jest kwas hialuronowy, który jest związkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka. Podstawową jego funkcją jest zdolność wiązania wody, która odpowiedzialna jest za utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia tkanek. Wraz z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na zmniejszenie poziomu jej nawilżenia. Włókna kolagenowe tracą elastyczność a ich liczba ulega zmniejszeniu, co może stanowić bezpośrednią przyczynę pojawienia się zmarszczek. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest kwas hialuronowy otrzymywany na drodze fermentacji bakteryjnej bakterii Streptococcus i zaliczany jest do najbardziej bezpiecznych preparatów, ponieważ należy on do grupy związków mających identyczną budowę chemiczną zarówno u bakterii, jak i u człowieka.
Zabieg polega na podaniu preparatu kwasu hialuronowego w postaci usieciowanego żelu za pomocą iniekcji do odpowiednich warstw skóry właściwej lub tkanki podskórnej w okolicy twarzy, która wymaga korekcji. Może być on podawany za pomocą cienkiej igły lub tępo zakończonej kaniuli. Przed zabiegiem, dla zwiększenia komfortu pacjenta stosowane jest znieczulenie miejscowe kremem znieczulającym. Czas trwania zabiegu to około 20-30 min. Efekty terapii są widoczne od razu po zabiegu. W wyniku iniekcji może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk skóry w okolicy poddanej zabiegowi, które ustępuje w ciągu 2-3 dni. Ewentualne zasinienia i krwiaki w miejscu podania preparatu ustępują samoistnie w ciągu 1-2 tygodni i nie wymagają leczenia.
⦁ wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
⦁ wypełnienie zmarszczek okolicy oka
⦁ wypełnienie poziomych zmarszczek czoła
⦁ wypełnienie zmarszczek wokół ust – zmarszczek palacza
⦁ uniesienie brwi
⦁ korektę nasady nosa
⦁ powiększenie, modelowanie i nawilżenie ust
⦁ modelowanie policzków
⦁ modelowanie kształtu twarzy
⦁ modelowanie brody
⦁ modelowanie i konturowanie ciała
⦁ ciąża i okres karmienia piersią
⦁ choroby autoimmunologiczne (np. RZS, toczeń układowy)
⦁ zapalne zmiany na skórze, bakteryjne i wirusowe (np. opryszczka)
⦁ immunoterapia
⦁ nadwrażliwość na kwas hialuronowy
⦁ skłonność do powstawania keloidów
⦁ stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii
⦁ leki: aspiryna, acenokumarol (jeżeli jest to możliwe należy odstawić kwas acetylosalicylowy przynajmniej 3 dni przed zabiegiem)
Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym Restylane Kysse, Stylage Lips, Stylage M, Saypha filler
Piękne, odpowiednio nawilżone i odpowiedniej wielkości usta są marzeniem wielu pacjentów, są również synonimem kobiecości. Korekta kształtu i powiększenie ust to zabieg cieszący się bardzo dużą popularnością wśród pacjentów, dający natychmiastowe i naturalne efekty. Zabieg polega nie tylko na powiększeniu ust, często dotyczy jedynie korekty ich kształtu lub nawilżenia. Wraz z wiekiem i ubytkiem kwasu hialuronowego w skórze otaczającej usta tworzą się tzw. zmarszczki palacza, również u osób, które nie palą papierosów. Konieczne jest wówczas wypełnienie konturu ust oraz wypełnienie zmarszczek nad czerwienią wargową w obrębie tzw. białej wargi. Niekiedy, w przypadku asymetrii konieczna jest jej korekta. Często zabieg modelowania ust połączony jest z zabiegiem wypełnienia kącików ust, dzięki czemu twarz sprawia wrażenie bardziej radosnej a kąciki ust nie opadają w dół.
Zabieg może być przeprowadzony zarówno w znieczuleniu nasiękowym (stomatologicznym) jak i po znieczuleniu czerwieni wargowej specjalnym kremem znieczulającym po zastosowaniu, którego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po kwalifikacji do zabiegu i rozmowie z pacjentką/pacjentem lekarz dobiera odpowiedni rodzaj zabiegu, dostosowany indywidualnie do potrzeb danej osoby, gwarantujący bezpieczeństwo zabiegu i naturalne efekty. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Mogą ulec skróceniu u osób palących papierosy. Po zabiegu przez 2-3 dni utrzymuje się niewielka opuchlizna, mogą też wystąpić drobne krwiaki i zasinienia, które utrzymują się ok. 1 tygodnia i nie wymagają leczenia.
⦁ zwiększenie objętości ust
⦁ korekta kształtu ust
⦁ nadanie ustom odpowiedniego nawilżenia
⦁ korekcja dysproporcji pomiędzy górną a dolną wargą
⦁ podkreślenie konturu ust
⦁ redukcja zmarszczek wokół ust – zmarszczek palacza
⦁ podniesienie kącików ust
⦁ ciąża i okres karmienia piersią
⦁ choroby autoimmunologiczne (np. RZS, toczeń układowy)
⦁ zapalne zmiany na skórze, bakteryjne i wirusowe (np. opryszczka)
⦁ immunoterapia
⦁ nadwrażliwość na kwas hialuronowy
⦁ skłonność do powstawania keloidów
⦁ stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii
⦁ leki: aspiryna, acenokumarol (jeżeli jest to możliwe należy odstawić kwas acetylosalicylowy przynajmniej 3 dni przed zabiegiem)
Wolumetria twarzy Restylane Volyme, Saypha Volume plus, Stylage XXL
Zabieg wolumetryczny pozwala przywrócić młodszy i harmonijny wygląd twarzy poprzez uzupełnienie powstających wraz z wiekiem ubytków i opadania tkanki tłuszczowej, osłabienia mięśni, zwiotczenia skóry oraz ubytków tkanki kostnej. Do zabiegów wolumetrycznych wykorzystuje się specjalne preparaty usieciowanego kwasu hialuronowego, które są gęstsze i bardziej plastyczne od innych wypełniaczy. Przeznaczone są one do podawania w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu zapewniają natychmiastowe i długotrwałe efekty, które utrzymują się do 18 miesięcy. Preparat najczęściej podawany jest za pomocą cienkiej kaniuli po uprzednim znieczuleniu skóry w miejscu jej wprowadzenia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, odczuwalne jest lekkie rozpieranie w tkance podskórnej w miejscu podawania preparatu. Zabieg jest dedykowany zarówno kobietom jak i mężczyznom. Niezwykle istotna staje się zatem konsultacja z lekarzem, który pomoże w wybraniu odpowiedniego wypełniacza, dostosowanego do oczekiwanych efektów, płci i sytuacji zdrowotnej pacjenta.
W miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekkie zaczerwienienie, niewielkie zaczerwienienie oraz delikatne dolegliwości bólowe, które ustępują samoistnie po kilku dniach. Jak podczas innych zabiegów medycyny estetycznej może dojść do powstania krwiaka lub zasinienia w miejscu wkłucia, który wchłania się do 10 dni od zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć.
⦁ uniesienie opadających policzków tzw. „chomików”
⦁ uwydatnienie kości policzkowych
⦁ poprawa owalu twarzy
⦁ modelowanie policzków
⦁ konturowanie brody i linii żuchwy
⦁ wypełnienie „doliny łez”
⦁ wypełnienie ubytków objętości skroni
⦁ wypełnienie ubytków objętości twarzy
⦁ ciąża i karmienie piersią
⦁ aktywne infekcje skórne (opryszczka, trądzik)
⦁ choroby autoimmunologiczne (np. RZS, toczeń układowy)
⦁ aktywna choroba nowotworowa
⦁ immunoterapia
⦁ skłonność do powstawania keloidów
⦁ stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii
⦁ leki: aspiryna, acenokumarol (jeżeli jest to możliwe należy odstawić kwas acetylosalicylowy przynajmniej 3 dni przed zabiegiem)
⦁ ciąża i okres karmienia piersią
⦁ choroby autoimmunologiczne (np. RZS, toczeń układowy)
⦁ zapalne zmiany na skórze, bakteryjne i wirusowe (np. opryszczka)
⦁ immunoterapia
⦁ nadwrażliwość na kwas hialuronowy
⦁ skłonność do powstawania keloidów
⦁ stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii
⦁ leki: aspiryna, acenokumarol (jeżeli jest to możliwe należy odstawić kwas acetylosalicylowy przynajmniej 3 dni przed zabiegiem)
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia jest niechirurgiczną metoda stosowaną w celu regeneracji, poprawy wyglądu oraz odmłodzenia skóry, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Duża popularność tej metody wynika z doskonałych, zauważalnych i długotrwałych efektów terapii, poprawiających nawilżenie, sprężystość, napięcie i elastyczność skóry oraz poprawiających kondycję włosów.
Zabieg przeprowadzany jest po uprzednim znieczuleniu skóry w obszarze poddawanym zabiegowi kremem znieczulającym. Po zdezynfekowaniu skóry cienką igłą wstrzykiwane są śródskórnie substancje lecznicze mające poprawić kondycję i odżywienie skóry. Preparaty stosowane do mezoterapii to nieusieciowany kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, witaminy, aminokwasy, krzem, kofeina i wiele innych w zależności od wskazań do zabiegu. Preparat wstrzykiwany jest co 0,5 do 1 cm. Po zabiegu wykonuje się masaż z użyciem specjalnego kremu wspomagającego gojenie skóry poddanej zabiegowi.
Mezoterapia nie jest zabiegiem jednorazowym. Aby mezoterapia przyniosła widoczne i długotrwałe efekty należy wykonać serię zabiegów w określonych odstępach czasowych. W zależności od wskazań do zabiegu i rodzaju użytego preparatu zabieg powtarzamy od kilku do kilkunastu razy. Począwszy od 3 zabiegów w odstępach miesięcznych w terapii objawów starzenia, utraty wiotkości i elastyczności oraz suchości skóry po kilkanaście zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych w terapii łysienia.
⦁ alergia
⦁ ciąża oraz okres karmienia piersią
⦁ choroby ogólnoustrojowe np. cukrzyca (niewyrównana)
⦁ choroba nowotworowa
⦁ stany zapalne na skórze bakteryjne i wirusowe np. aktywna opryszczka
⦁ stosowanie leków przeciwkrzepliwych
⦁ skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania
zwłóknień)
⦁ tendencja do powstawania keloidów
Zabieg Freshlift
Freshlift to innowacyjny zabieg łączący korzyści płynące z mezoterapii preparatem UpGrade w połączeniu z lekkim działaniem wolumetrycznym wypełniacza Saypha filler. Po odpowiednim zmieszaniu obydwu preparatów podawane są one na granicy skóry i tkanki podskórnej przy pomocy cienkiej kaniuli w określone obszary twarzy. Zabieg nawilża i odżywia skórę twarzy działając ujędrniająco i napinająco jak również poprawia kontur twarzy działając liftingująco poprzez uniesienie tzw. chomików oraz pięknie odbudowuje owal twarzy. Zabieg ten opóźnia procesy starzenia, pacjentki wyglądają młodziej i osiągany jest efekt wypoczętej twarzy. Zabieg przeprowadza się 2 do 3 razy w odstępach miesięcznych, a następnie co 6 miesięcy wskazane jest przeprowadzenie jednego zabiegu przypominającego dla podtrzymania efektu.
Osocze bogatopłytkowe – “wampirzy lifting”
Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny to rodzaj mezoterapii, w której wykorzystuje się autologiczny (otrzymywany z własnej krwi pacjenta, u którego wykonujemy zabieg), całkowicie naturalny preparat osocza bogatopłytkowego. Regeneracja komórek skóry po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego następuje poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji czynników wzrostu podbudzających procesy regeneracji tkanek i tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz mezenchymalnych komórek macierzystych. Pobudzają one również fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.
Wstrzykując osocze bogatopłytkowe w skórę, przyspieszamy proces gojenia i odbudowy tkanki. Osocze wykorzystuje się również w przyspieszeniu gojenia skóry po laseroterapii oraz w leczeniu blizn i ran przewlekłych.
Ze względu na szczególny materiał, który stanowi podstawę procedury: własną krew pacjenta, zabieg mezoterapii osoczem nazywany bywa wampirzym liftingiem (Vampire Lift).
⦁ zmarszczki i wiotkość skóry
⦁ cienie pod oczami
⦁ blizny potrądzikowe
⦁ terapia łysienia
⦁ rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
⦁ jako zabieg wspomagający regenerację skóry i gojenie po zabiegach laseroterapii
⦁ ryzyko wystąpienia alergii na inne rodzaje preparatów
⦁ choroby krwi
⦁ nowotwory
⦁ ciąża, laktacja
⦁ leczenie lekami rozrzedzającymi krew
Polinukleotydy: Juvenus strong, Juvenus medium, Nucleophil soft plus, Nucleophil medium
Polinukleotydy, to wysoce oczyszczone preparaty pochodzenia naturalnego, które pobudzają regenerację skóry na poziomie komórkowym. Mezoterapia igłowa z użyciem preparatów Juvenus i Nucleofill działa na trzech poziomach: liftinguje, zwalcza wolne rodniki i nawilża skórę.
Lifting skóry możliwy jest dzięki biostymulacji – preparat pobudza receptory błonowe fibroblastów (komórek znajdujących się w skórze właściwej) do produkcji kolagenu i elastyny. W procesie tym fibroblasty przekształcają się w miofibroblasty, czego efektem jest rewitalizacja i lifting. Skóra jest bardziej zagęszczona i ujędrniona, a zmarszczki zostają zredukowane. Stymulacja za pomocą mezoterapii Nucleofill wpływa też na głębokie nawilżenie skóry, co dodatkowo potęguje efekt ujędrnienia.
Polimeryczne makrocząsteczki zawarte w preparacie Nucleofill mają silne działanie antyoksydacyjne – likwidują wolne rodniki powstałe w wyniku silnego stresu oksydacyjnego w organizmie. Oznacza to, że zabieg jest w stanie zniwelować szkodliwe skutki starzenia, stresu, zanieczyszczenia powietrza, palenia nikotyny czy intensywnego opalania skóry.
Preparat Nucleophil soft plus to preparat stworzony z myślą o poprawie odżywienia bardzo delikatnej i cienkiej skóry okolicy oczu. Działanie czynników zewnętrznych i ciągłe ruchy mimiczne sprawiają, że obszar ten starzeje się szybciej niż skóra w innych okolicach twarzy i wymaga specjalnej pielęgnacji.
Preparat podaje się igłą za pomocą techniki mikrodepozytów.
Zabieg wykonuje się 2 razy w odstępie 14 dni, a następnie 2 razy w odstępie 21 dni. Proponujemy sesję przypominającą 1 zabieg co 2-4 miesiące.
⦁ wiotkość skóry
⦁ drobne zmarszki, w tym tzw. „kurze łapki”
⦁ cienie pod oczami
⦁ obniżenie łuku brwiowego
⦁ leczenie przed i pozabiegowe (lifting, blefaroplastyka)
⦁ leczenie pozabiegowe (resurfacing laserem)
Preparat Nucleophil medium to preparat stworzony z myślą o poprawie odżywienia mieszków włosowych oraz biorestrukturyzacji skóry głowy. Wykazuje on znaczną skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego i we wszystkich przypadkach osłabienia włosów.
Preparat podaje się igłą za pomocą techniki mezoterapii.
Zabieg wykonuje się 2 razy w odstępie 7 dni, a następnie 2 razy w odstępie 14 dni. Proponujemy sesję przypominającą 1 zabieg co 2 miesiące.
⦁ początkowe stadium łysienia
⦁ łysienie androgenowe
⦁ leczenie przed i pozabiegowe (transplantacja włosów)
⦁ wypadanie włosów po porodzie
⦁ przerzedzenie brody
⦁ przerzedzenie brwi
Dwa stężenia produktu juvenus Preparat Juvenus medium i Juvenus strong pozwalają na optymalny dobór zarówno wskazań jak i obszarów zabiegowych.
⦁ powierzchowne zmarszczki wokół ust
⦁ zmarszczki na policzkach
⦁ niwelowanie średnich blizn
⦁ korekcji średnich i głębokich zmarszczek w odrębie: szyi, dekoltu, bruzdy nosowo-wargowej, grzbietowej powierzchni dłoni
⦁ modelowanie rozleglejszych obszarów ciała, takich jak: brzuch, uda i pośladki,
⦁ niwelowanie głębokich/rozległych blizn
Przeciwwskazania do zabiegu:
⦁ Zmiany chorobowe lub zapalne na obszarze skóry, która ma być poddana zabiegowi
⦁ nowotwory
⦁ ciąża, laktacja
⦁ zaburzona krzepliwość krwi i leczenie lekami rozrzedzającymi krew
Nici z haczykami Barb 4D, Emboss
Nić Barb 4D to wyjątkowa nić rozpuszczalna PDO ze specjalnie opracowanym systemem małych haczyków rozłożonych dookoła nici w dwóch kierunkach. Haczyki po zaimplantowaniu pod skórę otwierają się, zapewniając efekt napięcia, podniesienia tkanek oraz wygładzenia zmarszczek.
Po implantacji nici Barb 4D zauważalny jest natychmiastowy efekt w postaci mechanicznego podciągnięcia skóry oraz późniejszy, wykorzystujący biomedyczne właściwości zaimplantowanej nici. Po około 14 dniach od wprowadzenia nici rozpoczyna się proces produkcji kolagenu, który trwa do momentu rozpuszczenia się nici około 8-9 miesięcy. Nowo powstałe włókna kolagenowe przyjmują linijny kształt, co w efekcie daje dodatkowy efekt napięcia i uniesienia skóry. Korzystny efekt utrzymuje się do 2 lat, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta. Zabiegu nie trzeba powtarzać. Po zabiegu nie ma konieczności przerwania aktywności zawodowej czy prywatnej. Aktywność fizyczna ograniczona zostaje przez okres około 2 tygodni a jednorazowy zabieg daje spektakularne efekty bez użycia skalpela.
⦁ uniesienie opadających tkanek – lifting bez skalpela
⦁ utrata jędrności i napięcia skóry twarzy, szyi i dekoltu
⦁ modelowanie wybranych partii twarzy
⦁ zmniejszenie tzw. „chomików”
⦁ odbudowa owalu twarzy
⦁ poprawa linii żuchwy i podbródka
⦁ poprawa linii brwi
⦁ zmiany chorobowe lub zapalne na obszarze skóry, która ma być poddana zabiegowi
⦁ nowotwory
⦁ ciąża, laktacja
⦁ zaburzona krzepliwość krwi i leczenie lekami rozrzedzającymi krew
⦁ choroby autoimmunologiczne
Sculptra – kwas L-polimlekowy, stymulator kolagenu (PLLA)
Sculptra to oryginalny biostymulator na bazie kwasu L-polimlekowego, zapewniający efekt liftingu oraz odmłodzenia twarzy. Odbudowuje strukturę skóry i pobudza produkcję kolagenu. Stosowany w celu zwiększania objętości zapadniętych obszarów twarzy, szczególnie do korekcji wgłębień, takich jak: załamania w skórze, zmarszczki, bruzdy, blizny, a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry. Sculptra jest odpowiednia do zwiększania objętości (wolumetria) obszarów, w których doszło do ubytku tkanki podskórnej. Sculptra nadaje się również do korekty dużych, objętościowych oznak utraty tkanki tłuszczowej twarzy w przypadku lipoatrofii.
W zależności od wieku i oczekiwanych efektów ilość wykonywanych zabiegów wynosi od 1 (profilaktycznie) do 4 (przy dużym ubytku tkanki podskórnej). Efekty zabiegu uzyskiwane są stopniowo, odstępy między zabiegami to ok. 6 – 8 tyg. Otrzymane rezultaty utrzymują się ok. 2 lata, po tym okresie wskazane jest powtórzenie zabiegu w celu podtrzymania osiągniętego efektu. Bezpośrednio po zabiegu bardzo ważny jest masaż leczonych okolic w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Masaż musi być powtarzany przez 2 tygodnie co najmniej 2 razy dziennie.
Polimery kwasu mlekowego są od lat powszechnie stosowane do produkcji rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Preparat ten jest dobrze przebadany i stosowany na świecie od 1999 roku. Zabiegi podania Sculptry wykonano u ponad 150 000 pacjentów.
⦁ lipoatrofia – ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej
⦁ zmniejszona objętość tkanek dolnej części twarzy z cechami wiotkości skóry
⦁ zapadnięcie policzków i odbudowa okolicy jarzmowej
⦁ zapadnięta okolica skroniowa
⦁ głębokie fałdy nosowo-wargowe
⦁ wiotkość skóry szyi
⦁ ostre i przewlekłe choroby skóry
⦁ skłonność do tworzenia keloidów
⦁ choroby tkanki łącznej
⦁ ciążę i karmienie ciąża i laktacja
⦁ choroby nowotworowe
⦁ choroby autoimmunologiczne
Juvelook i Lenisna
Preparaty Juvelook I Lenisna to efekt unikalnego połączenia kwasu polimlekowego (PDLLA) i kwasu hialuronowego. Dzięki opatentowanej technologii wytwarzania obu preparatów wyeliminowano ryzyko powstawania grudek podskórnych tworzących się przy zastosowaniu tradycyjnego PLLA.
Juvelook to jedyny na świecie kwas poli D, L mlekowy do zastosowania w okolicy oka, mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu. Preparat jest jednym z najbardziej efektywnych ze stosowanych w medycynie estetycznej stymulatorów produkcji kolagenu – białka odpowiadającego za nawilżenie, jędrność i elastyczność naszej skóry. Dzięki połączeniu kwasu polimlekowego PDLLA z kwasem hialuronowym HA otrzymujemy efekt, który widoczny jest od razu po zabiegu. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu przez kwas polimlekowy.
Pozytywne efekty widać przez co najmniej 24 miesiące po dwóch/trzech zabiegach wykonanych w odstępie 6-8 tygodni. Efekt można podtrzymać wykonując 1 zabieg przypominający po 24 miesiącach.
Po zabiegu nie ma konieczności masowania miejsc pozabiegowych z uwagi na okrągły kształt cząsteczek kwasu PDLLA i połączenie ich z nieusieciowanym kwasem hialuronowym.
Lenisna dzięki większym rozmiarom cząsteczki niż obecnym w preparacie Juvelook
dostosowana jest do aplikacji w tkankę podskórną lub nadokostnowo. Przeznaczony
jest do leczenia zmarszczek głębokich, wiotkości oraz znaczących ubytków
tkankowych.
⦁ chcących długotrwale rozświetlić i ujędrnić swoją skórę
⦁ chcących zregenerować okolicę oka
⦁ z dużą ilością drobnych zmarszczek,
⦁ dla skóry, która utraciła blask
⦁ skóry słabo napiętej z początkowymi oznakami starzenia
⦁ głębokich załamań i bruzd w skórze
⦁ zmarszczek
⦁ widoczne oznaki starzenia się skóry
⦁ wiotkość i opadanie skóry twarzy
⦁ może być stosowany w obrębie wewnętrznej strony ud, brzucha i obwisłej skóry ramion
⦁ ostre i przewlekłe choroby skóry
⦁ skłonność do tworzenia keloidów
⦁ choroby tkanki łącznej
⦁ ciążę i karmienie ciąża i laktacja
⦁ choroby nowotworowe
⦁ choroby autoimmunologiczne
Karisma
Karisma to przełomowy biostymulator na bazie rekombinowanego Rh kolagenu, identycznego z ludzkim, który jest uzyskiwany z hodowli jedwabników. Karisma stymuluje skórę do regeneracji oraz wpływa na proces produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. W naturalny sposób odmładza, rewitalizuje i napina skórę, wypełnia drobne zmarszczki oraz daje lekki efekt liftingu.
Rh kolagen jest w stu procentach bezpieczny, dobrze tolerowany i nie powoduje reakcji alergicznych. Jednocześnie daje bardzo szybkie i naturalne efekty w postaci ujędrnienia, napięcia i poprawy jakości skóry.
Protokół zabiegu zakłada wykonanie 2 zabiegów w odstępie 1 miesiąca. W zależności od wieku, stylu życia i jakości skóry efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Warto wykonać zabieg przypominający po 12 miesiącach. Dla pełnego efektu wystarczą dwa zabiegi. Preparat podawany jest metodą mezoterapii po znieczuleniu skóry kremem znieczulającym.
⦁ Redukcja zmarszczek
⦁ Redukcja blizn i rozstępów
⦁ Poprawa jakości i gęstości skóry
⦁ Poprawa konturu twarzy, delikatny efekt liftingu
⦁ Synteza włókien kolagenowych
⦁ Odmłodzenie skóry twarzy, okolicy ust, szyi, dekoltu i dłoni
⦁ ostre i przewlekłe choroby skóry
⦁ skłonność do tworzenia keloidów
⦁ choroby tkanki łącznej
⦁ ciążę i karmienie ciąża i laktacja
⦁ choroby nowotworowe
⦁ choroby autoimmunologiczne
Peelingi lekarskie
Peeling chemiczny jest to skuteczny, mało inwazyjny zabieg pozwalający zachować skórę zdrową, estetycznie piękną i bardziej odporną na procesy starzenia. Zabieg polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Najczęściej do tego typu zabiegów stosowany jest kwas glikolowy, kwasy owocowe (AHA) oraz kwas trójchlorooctowy. Substancje te mają zdolność do przenikania na różną głębokość skóry i powodują przebudowę kolagenu i elastyny. Zabieg wpływa na odnowę naskórka, działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia, usuwa przebarwienia i drobne zmarszczki oraz reguluje proces nadmiernego przetłuszczania. Dzięki zastosowaniu peelingów lekarskich możemy osiągnąć spłycenie blizn różnego pochodzenia, w tym blizn potrądzikowych. Wybór peelingu w dużym stopniu zależy od fototypu skóry.
Zależnie od głębokości działania użytej substancji, peelingi możemy podzielić na:
- Powierzchniowy: którego działanie dotyczy naskórka
- Średniogłęboki: którego działanie dotyczy naskórka oraz górnej części skóry właściwej
- Głęboki: którego działanie dotyczy głębokich warstw skóry.
⦁ zmiany barwnikowe: (nadmierne piegi, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate, rozstępy skórne)
⦁ uszkodzenia słoneczne skóry, np. rogowacenie, zmiany barwnikowe
⦁ zmiany związane z wiekiem: zmarszczki
⦁ blizny
⦁ trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy
⦁ rozstępy skórne
⦁ zaburzenia rogowacenia, np. suchość skóry, rybia łuska
⦁ alergia skórna
⦁ aktywna opryszczka
⦁ skłonność do powstawania bliznowców
⦁ stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
⦁ okres ciąży i karmienia piersią
⦁ liczne znamiona melanocytowe
⦁ liczne teleangiektazje
⦁ stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
⦁ choroby autoimmunologiczne (np. kolagenozy)
⦁ skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia)
⦁ ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne) – wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
⦁ doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane) – wymagana co najmniej półroczna przerwa
⦁ zakaz opalania się przez 4 tygodnie
⦁ wskazane stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF 50+
⦁ zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni
⦁ aby utrzymać i wzmocnić efekt działania peelingu można stosować kremy z wit. C 2 razy dziennie
⦁ makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach)
⦁ bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka
⦁ wskazane intensywne nawilżanie skóry
⦁ utrzymujący się rumień twarzy – zazwyczaj zaczerwienienie skóry mija w ciągu kilku dni po zabiegu
⦁ zapalenie okołowargowe
⦁ uaktywnienie opryszczki (u nosicieli wirusa HSV-1) – lekarz przepisze acyklowir dla szybszego wygojenia się zmian
⦁ przejściowe zaburzenia pigmentacji – szczególnie u osób z istniejącymi przebarwieniami, które nie stosuję ochrony przeciwsłonecznej lub u osób zdrapujących złuszczający się naskórek
Zabieg Dermamelan/Cosmelan
To najskuteczniejsza terapia usuwająca przebarwienia. Kuracja Dermamelan/Cosmelan umożliwia nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale i przywraca skórze gładkość i blask. Program terapii Cosmelanem jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.
Etap I odbywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu przez lekarza na skórę maski z preparatu Cosmelan 1. Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi 5-10 godzin i jest określany przez lekarza w zależności od typu skóry.
Etap II polega na kontynuacji terapii w domu kremem Cosmelan 2. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia w domu gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.
Aby utrzymać efekty terapii konieczne jest stosowanie przez cały rok kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+. Jeżeli skóra ma skłonność do powstawania przebarwień, jeżeli zaniedbamy ochronę przebarwienia mogą pojawić się ponownie. Również przerwanie terapii skutkuje nawrotem przebarwień.
⦁ melasma
⦁ piegi, przebarwienia posłoneczne i pozapalne
⦁ odmłodzenie skóry
Terapia łysienia Dr Cyj Hair Filler, osocze bogatopłytkowe i fibryna, Polinukleotydy Juvenus medium
Terapia łysienia w naszym gabinecie polega na wykonaniu serii zabiegów mezoterapii igłowej polegających na podawaniu substancji aktywnych (osocza bogatopłytkowego, fibryny czy stymulatorów tkankowych) w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji, czyli nakłuwania. Mezoterapia igłowa skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia jakość włosów. Zabieg w naszym gabinecie wykonywany jest przez lekarza z zastosowaniem wysokojakościowych preparatów (Dr Cyj Hair Filler, osocze bogatopłytkowe i fibryna, Polinukleotydy Juvenus medium), opracowanych w oparciu o najbardziej zaawansowaną biotechnologię, zawierających dużą ilość składników aktywnych. Wstrzykiwane do skóry głowy substancje aktywne ograniczają wypadanie włosów i łysienie (zarówno u kobiet jak i mężczyzn), wspomagają odrastanie włosów, rewitalizują cebulki włosowe, stymulują krążenie w mieszkach włosowych, zapobiegają problemom związanym ze skórą głowy, zwiększają gęstość oraz grubość włosów.
⦁ wypadanie włosów,
⦁ łysienie hormonalne,
⦁ łysienie androgenowe,
⦁ profilaktyka łysienia,
⦁ słabe/zniszczone/wymagające odżywienia włosy,
⦁ łojotok,
⦁ sucha skóra głowy
⦁ alergia
⦁ ciąża oraz okres karmienia piersią
⦁ choroby ogólnoustrojowe np. cukrzyca (niewyrównana)
⦁ choroba nowotworowa
⦁ stany zapalne na skórze bakteryjne i wirusowe
⦁ łuszczyca
⦁ egzema
⦁ choroby autoimmunologiczne
⦁ stosowanie leków przeciwkrzepliwych
⦁ aktualna infekcja, antybiotykoterapia
⦁ zażywanie kortykosteroidów
Zalecana ilość oraz częstotliwość wykonywanych zabiegów mezoterapii igłowej skóry głowy:
W celu uzyskania rezultatu należy wykonać od 4 do 8 zabiegów. Pierwsze 4 zabiegi wykonywane są z częstotliwością co 2 tygodnie (kuracja uderzeniowa), kolejne 4 co 4 tygodnie (kuracja podtrzymująca). Profilaktycznie zabieg wykonywany jest 1 raz na 3 miesiące.
Przygotowanie do zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy:
W dzień wykonywania zabiegu poleca się umyć głowę.
Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową
Nadpotliwość (hyperhidrosis) jest to powszechna dolegliwość, która stanowi problem dla około 1-2% społeczeństwa. To nierzadko genetycznie uwarunkowany stan, w którym organizm, oprócz ilości potu potrzebnego do odparowania wody z ciała, wytwarza dodatkowe i nadmierne jego dawki, co zdecydowanie namnaża komplikacji w życiu społecznym człowieka. Pocenie jest to normalny, prawidłowy proces organizmu, jednak nadpotliwość jest to schorzenie, które należy leczyć.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej, która blokuje działanie nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego co zapobiega nadmiernemu wydzielaniu przez nie potu. Efekt leczenia utrzymuje się ok. 6 miesięcy.
To najskuteczniejsza terapia usuwająca przebarwienia. Kuracja Dermamelan/Cosmelan umożliwia nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale i przywraca skórze gładkość i blask. Program terapii Cosmelanem jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.
Etap I odbywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu przez lekarza na skórę maski z preparatu Cosmelan 1. Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi 5-10 godzin i jest określany przez lekarza w zależności od typu skóry.
Etap II polega na kontynuacji terapii w domu kremem Cosmelan 2. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia w domu gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.
Aby utrzymać efekty terapii konieczne jest stosowanie przez cały rok kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+. Jeżeli skóra ma skłonność do powstawania przebarwień, jeżeli zaniedbamy ochronę przebarwienia mogą pojawić się ponownie. Również przerwanie terapii skutkuje nawrotem przebarwień.
Leczenie migrenowych bólów głowy toksyną botulinową
Według Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i Międzynarodowego Towarzystwo Bólów Głowy leczenie botoksem uznane jest za najskuteczniejszy sposób leczenia migreny przewlekłej. Leczenie tego typu ma wyższą skuteczność od stosowanych dotychczas leków profilaktycznych. Jest skuteczne u około 80 proc. chorych.
Wskazaniem do leczenia toksyną botulinową są bóle głowy występujące przynajmniej 15 lub więcej dni w miesiącu przez okres co najmniej 3 miesięcy, z czego migrenowe bóle występują przez co najmniej 8 dni.
⦁ ciąża i okres karmienia piersią
⦁ zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- miasthenia gravis
- miopatie (pierwotne choroby mięśniowe)
⦁ terapia antybiotykami aminoglikozydowymi (gentamycyna, kanamycyna, streptomycyna)
⦁ przyjmowanie niektórych leków: (linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, chlorchina, hydroksychlorchina, D-penicylamina, cyklosporyna, tobokuraryna, pancuronium, galamina)
⦁ miejscowe infekcje skórne
⦁ leki: aspiryna, acenokumarol (jeżeli jest to możliwe należy odstawić kwas acetylosalicylowy przynajmniej 3 dni przed zabiegiem)
Terapia polega na serii wstrzyknięć toksyny botulinowej w mięśnie okolic szyi i głowy. Pojedyncza sesja obejmuje co najmniej 31 wstrzyknięć – 7 w okolicę czoła, po 4 w okolicę skroni z każdej strony, po 5 w okolicę potyliczną z każdej strony i po 3 w mięśnie karku z każdej strony. W zależności od lokalizacji bólu zakres wstrzyknięć można dodatkowo rozszerzyć o kolejne punkty. Zabieg nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Jego wykonanie zajmuje kilkanaście minut i po jego zakończeniu można od razu wrócić do codziennej aktywności. Zaleca się powtórzenie zabiegu po 12 i 24 tygodniach, ponieważ pełny schemat leczenia to seria 3 zabiegów w odstępach 12 tygodniowych.
Leczenie bruksizmu – toksyna botulinowa
Bruksizm to nawykowe, nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami. Może on pojawiać się także w nocy, przybierając postać napadowego bardzo nasilonego zgrzytania zębami. Bruksizm nocny może prowadzić do zmian w stawach skroniowo-żuchwowych oraz bólów głowy.
Nieleczony bruksizm może prowadzić do licznych konsekwencji obejmujących m. in. narząd wzroku, gdzie może powodować bolesność w okolicy oczodołów czy okresowe nieostre widzenie, może również powodować objawy ze strony narządu słuchu, m.in. bóle ucha, szum w uszach i zaburzenia równowagi. Na skutek bruksizmu dochodzi do nadmiernego ścierania, a nawet pękania zębów, a także do rozchwiania i przemieszczania zębów – paradontozy. Jama ustna staje się bardziej podatna na pojawienie się próchnicy oraz nadwrażliwości zębów. Mogą pojawić się przykurcze oraz bóle głowy, dolegliwości bólowe ucha, karku, pleców, barku, migreny, zaburzenia słuchu, szumy, zaburzenia procesu produkcji śliny, bezsenność i zaburzenia równowagi.
Bruksizm można leczyć za pomocą specjalnej szyny (tzw. szyny relaksacyjnej), którą zakłada się na czas snu. Jest to jednak leczenie objawowe, nielikwidujące przyczyn choroby. W leczeniu często wskazana jest konsultacja neurologiczna, psychoterapeutyczna lub psychiatryczna. Niekiedy wskazana jest fizykoterapia.
Bardzo popularną metodą leczenia jest podawanie toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w kilku punktach w mięsnie żwacze w celu ich osłabienia i ograniczenia ich aktywności. Po upływie około trzech dni do tygodnia od podania preparatu pacjent zaczyna odczuwać ulgę a objawy bruksizmu ustępują lub stają się mniej nasilone. Efekt funkcjonalny polega na redukcji takich dolegliwości jak poranny ból głowy, napięcie mięśni szyi czy spadek częstotliwości zaciskania zębów. Pełny efekt działania toksyny botulinowej osiągany jest po 2 tygodniach.
Oprócz efektu funkcjonalnego osiągany jest również efekt estetyczny polegający na wyszczupleniu twarzy. Efekt estetyczny zauważalny jest w ciągu 4-6 tygodni.
Zabieg ten należy powtarzać co 6 miesięcy.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, trwa ok 15 min i nie wymaga okresu rekonwalescencji.
U niektórych pacjentów wystarczają jedynie dwa zabiegi, jednak w większości przypadków dla osiągnięcia pożądanego efektu, wymagane jest kilka, a nawet kilkanaście serii.
Lipoliza iniekcyjna
Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny, która ma działanie lipolityczne.
Lipoliza nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. Zabieg przeznaczony jest dla osób stosunkowo szczupłych z niewielkim, lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, którego nie można pozbyć się przy pomocy intensywnych ćwiczeń i diety. Okolice ciała najczęściej poddawane zabiegowi to podbródek, brzuch, pośladki, biodra, ramiona. Zabieg pozwala również na eliminację miejscowych nagromadzeń tłuszczu na plecach, nad kolanami a także znajduje zastosowanie w leczeniu tłuszczaków.
Fosfatydylocholina jest wstrzykiwana, w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma być redukowana. Fosfatydylocholina może być wstrzykiwana metodą wielu nakłuć, w której wybrana powierzchnia skóry poddawana jest serii zastrzyków – nakłucia są prawie bezbolesne i wykonywane są cieniutką igłą w małych odstępach lub metodą wachlarza, w której wykonujemy pojedyncze wkłucie i rozprowadzamy roztwór fosfatydylocholiny długą igłą, w określonym obszarze. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie lub nawet siniaki. Okolica poddana zabiegowi może swędzieć i lekko boleć. Te dolegliwości zwykle ustępują w przeciągu 4-5 dni. Dolegliwości możemy zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciw bólowe.
• ciąża i okres karmienia piersią
• choroby autoimmunologiczne
• choroby nowotworowe
• cukrzyca
• ciężkie choroby wątroby, nerek
• zła krzepliwość krwi
• zaburzenia miesiączkowania
• ostre i przewlekłe infekcje
• alergie
• stwierdzona nadwrażliwość na kwas benzoesowy (konserwant), witaminę E, B
• obrzęk
• zaczerwienienie
• siniaki
• krwiaki
• wrażliwość na ucisk i dotyk okolicy poddawanej zabiegowi
• ból w miejscu zabiegu
• świąd
• uczucie bycia chorym
Zabieg zazwyczaj należy powtórzyć od 2 do 5 razy. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 3-8 tygodni. Możliwy jest brak efektów leczenia, lecz stwierdza się go jedynie u 2 % pacjentów.